Korona virüs salgınında ekonomik olarak zor duruma düşen vatandaşlara yardımcı olunması amacıyla kurumların kurduğu yardım köprülerinden biri olan Askıda Fatura Uygulaması ile yaklaşık 2 günde ödenen fatura miktarı belli oldu.

Daha önceden araştırılıp incelenmiş veya yeni başvurusu ile incelenen yardıma ihtiyacı olan vatandaşların iski ve igdaş faturalarının listelendiği sistemde yardım severler yardım ettikleri tarafın bilgilerini bilmeden sadece fatura seçerek istediği miktarda yardım yapabiliyor.

Belediye yetkililerinin paylaştığı verilere göre 7 mayıs sabahı ile birlikte ödenen su ve doğalgaz faturalarının toplam miktarı 5 Milyon 27 bin lira ve her dakika sürekli artıyor.

Askıda Fatura kampanya web sayfamıza dün gece yurtdışı kaynaklı saldırı olduğu için, yurt dışı erişime kapatmak zorunda kaldık.

Son durum şu şekildedir;

Toplam Ödenen Fatura : 41.883
Toplam Ödenen Miktar: 5.027.092 TL

Yaklaşık 42 bin ailenin faturası ödenmiş durumda olduğu belirtilirken yurt dışı kaynaklı DDOS saldırıları nedeni ile şimdilik yurtdışına site erişiminin kapandığı ve yurt dışında yaşayan vatandaşların kredi kartı ile yardım etmesinin geçici olarak mümkün olmadığı belirtildi.

Yurtdışı erişimin ne zaman açılacağı beklenirken, yurtiçinden yardımseverlerin istediği kadar faturayı askıdan alabilecekleri ve su faturası – doğalgaz faturası ödemesini yaparak ihtiyaç sahiplerinin bir ihtiyacını karşılamaya devam edebilecekleri belirtildi.

6 Mayıs gecesi 4 milyon lira iken 12 saatlik bir sürede 5 milyonu geçti. 6 Mayıs akşamı paylaşılan bilgiler şöyleydi:

Askıda Fatura kampanyamız ile 31.460 ihtiyaç sahibi ailenin 4.113.691 liralık faturası ödendi. Kampanya devam ediyor, destek veren herkese gönülden teşekkürler.


Merve Çelik

İşletme mezunu. Evli, 2 çocuk annesi. Evinde çocuklarına bakarken Güncel Kesintiler sitesi için haber ve bilgilendirme içerikleri üretiyor.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir