Dünya üzerinde ha çıktı ha çıkacak dediğimiz bir savaşın adıdır: Su Savaşları. Öyle ki birçok filmde konu olarak kullanılan bir unsurdur. Bazı coğrafyalar bu konuda çok şanssızken ülkemizin bulunduğu coğrafya ise şanslı sayılabilir sebebi ise çok olmasa da suyumuzun bulunmasıdır. Evet ülkemiz su kaynakları bakımından çok çok zengin olmasa da su sıkıntısı olmayan bir ülkedir. Dünya sularının sadece % 3’lük bir kısmı tatlı su iken, %97’si tuzlu sudur. Günümüzden on yıllar önce taşra yaşantısında şebeke suyu bulup evde kullanmak zorken şimdilerde böyle bir problem görülmüyor. Su idareleri her yerde şebeke suyu dağıtım işini gerçekleştiriyor. Bunu yapan idareler bu hizmetlerini abonelerinin ve ülkelerinin refahı için yapıyorlar. Bir su idaresine bir gün abonelik için başvuruda bulundunuz mu? Bunun için gerekli birtakım belgeler olduğunu biliyorsunuz, peki nedir bu belgeler?

Öncelikle belgeler firmadan firmaya değişebilir. Genel olarak şu belgeler istenilmektedir:

  • Kira Kontratı/ Tapu Belgesinin fotokopisi
  • Abone olacak kişinin Kimlik Belgesi
  • DASK( Zorunlu Deprem Sigortası) FOTOKOPİSİ
  • Su bağlanacak yerin abonelik numarası

Bu belgelerle birlikte su dağıtımı yapan kuruma giderek aboneliğinizi açtırabilirsiniz. Tüm abonelikler gibi(Doğalgaz, elektrik) su aboneliğinde de evrakların tam olması işinizi kolaylaştıracak ve işlemi hızlandıracaktır. Su dağıtımı yapan kurumlara bir de depozito ödemeniz gerekmektedir. Bu depozitoyu aboneliğinizi kapattırdığınızda geri alabilirsiniz.

Kategoriler: AbonelikSu

Merve Çelik

İşletme mezunu. Evli, 2 çocuk annesi. Evinde çocuklarına bakarken Güncel Kesintiler sitesi için haber ve bilgilendirme içerikleri üretiyor.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir