İzmir Seferhisat ilçesi Ege Denizi açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem, İstanbul’a kadar hissedildi, can ve mal kaybına sebep oldu. İzmir merkezli depremin etkileri çevre illerden de hissedildi.

Neredeyse 7 şiddetine yaklaşan depremin etkisini çevre iller hisseti. Uşak, Denizli, Manisa, Balikesir, Aydın ve Muğla’da maddi hasara neden oldu, İzmir’den can kaybı da beklenmekte. İçişleri Bakanı’ndan yapılan açıklama şu şekilde:

Şu ana kadar İzmir Bornova ve Bayraklı’da 6 bina yıkılma ihbarı geldi Uşak, Denizli, Manisa, Balikesir, Aydın ve Muğla’da ufak çatlaklar dışında ve can kaybı ile ilgili herhangi bir ihbar gelmemiştir Ekiplerimiz sahada tarama ve müdahalelerine devam etmektedir. Geçmiş olsun.

Bornova ilçesi ve Bayraklı ilçesinde yaşanan bina yıkımlarının foto ve videoları sosyal medya ortamlarında yayılmaya başlandı. Halkın başlattığı arama kurtarma çalışmalarına ekiplerin müdahil olduğu bilgisi paylaşılıyor.

Yoğunluktan dolayı telefon hatlarında kesintilerin yaşandığını belirten yetkililer, telefon araması yapmak yerine sms veya internet üzerinden haberleşmeyi tavsiye ediyorlar. Whatsapp veya Telegram aramaları ile ulaşılması da internet üzerinden aramaya dahil olduğunu belirten yetkililer, yoğunluğun acil durumları sekteye uğratmaması için hassas davranılmasını istiyor.


Merve Çelik

İşletme mezunu. Evli, 2 çocuk annesi. Evinde çocuklarına bakarken Güncel Kesintiler sitesi için haber ve bilgilendirme içerikleri üretiyor.

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.