Salgın hastalıkla ekonomik darboğaza giren hastanelere kurumlardan kolaylıklar sunuluyor. Bu bağlamda hastanelerin önemli giderlerinden olan fatura ödemelerinden su ve doğalgaz faturası için İstanbulluları ilgilendiren bir haber var.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olan su faturalarından sorumlu İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İski) önümüzdeki 3 aylık fatura tahsilatını Temmuz ayına ertelediğini duyurdu. Bu kapsamda 3 ay boyunca hastaneler su faturasını ödemeyecek, ödemezse suyu kesilmeyecek borcu faize kalmayacak, belki faturalandırma da yapılmayabilir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin diğer bir kurumu olan İstanbul Gaz Dağıtım Sanayii ve Ticaret A.Ş (İGDAŞ) da benzer bir adımla 2 ay süre ile ödemeleri ertelediğini duyurdu. Nisan ve Mayıs aylarındaki doğalgaz faturalarının ertelendiğini ve taksitlendirileceğini belirtti.

İstanbul Belediyesi twitter hesabından yapılan açıklama şu şekilde:

Bu süreçte pandemi ile mücadele eden özel hastanelerimize de destek oluyoruz.

 

-İGDAŞ’ın Nisan, Mayıs faturalarını erteliyor, taksitlendiriyoruz.

-İSKİ’nin Nisan, Mayıs, Haziran faturalarını Temmuz’da tahsil edeceğiz.

-Tıbbi atık uzaklaştırma bedellerini Haziran’a erteledik.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi

Korona virüs salgını başlangıcında da belirtiği gibi kurumların faturaları online ödenebiliyor, vatandaşların evde kalarak ödeme için kuyruklara girmemesi bekleniyor.


Merve Çelik

İşletme mezunu. Evli, 2 çocuk annesi. Evinde çocuklarına bakarken Güncel Kesintiler sitesi için haber ve bilgilendirme içerikleri üretiyor.

2 yorum

Demet Yavuztekin · 29 Nisan 2020 21:12 tarihinde

Lütfen haber başlıklarını hazırlarken haberinizin içeriği ile ilgili olmasına özen gösterin. Bu haber özel hastanelerle ilgili, yani normal tüketici de İSKİ, İGDAŞ faturalarının gönderilmeyeceğini anlayabilir. Sadece son paragrafa sıkıştırmışsınız. BİRAZ DAHA ÖZEN GÖSTERİN LÜTFEN…

    Güncel Kesintiler · 1 Mayıs 2020 11:55 tarihinde

    Haklısınız. Açıkcası tweeti görünce biz de yanlış anlamışız, sizin düzeltmeniz ile farkettik, haberi düzeltiyoruz. Özür dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir