Hayatımızın birçok alanında çeşitli kalemlerden faydalanmaktayız. Bu noktada tabii ki hiçbir şey bedava olamaz. Her şey bir emek istemektedir. Bu sebeptendir ki evimizde rahat rahat otururken birileri fedakarane çalışmakta ve size modern dünyanın olanaklarını sunmaktadır. Teknolojik imkanlardan bizi sonuna kadar faydalandıran elektrik de modern dünyanın bize sunduğu, bizim de birçok alanda kullandığımız bir kaynaktır. Kullandıktan sonra bunun da elbette ki bir bedeli vardır. Sonuçta elektrik kolay üretilmiyor değil mi?

İstanbul’daki vatandaşlar elektrik firması olarak BEDAŞ’ı kullanırlar. Her ayın sonunda tüm dağıtım şirketlerinde olduğu gibi buradan vatandaşa fatura gelir. Peki vatandaş bu faturayı nasıl öder?

Elektrik faturası öderken farklı elektrik dağıtım şirketleri farklı yöntemler uygulamaktadırlar. Gelişen teknolojiye paralel olarak fatura ödeme işi de çok kolaylaşmıştır.

Bu kolay yöntemlerden bazıları şunlardır:

-Kişi oturduğu yerden kalkmadan kredi kartı ya da alışveriş kartından cep telefonu mobil servisini kullanarak ödeme yapabilir,

-Farklı şehirde olsa dahi ödeme işlemi çeşitli yerlerde bulunan fatura ödeme noktalarından yatırılabilir,

-Elektrik tedarikçilerinin anlaşması varsa PTT ya da anlaşması olan bankaların ATM şubesinden ödeme yapılabilir.

Görüldüğü üzere birçok şekilde fatura ödemesi yapılabilmektedir. Bu da modern dünyanın biz insanlara sunduğu bir velinimettir.


Ahmet Çınar

Siteler için kaliteli haber ve bilgi içeriği üretir. Bursa'da yaşıyor, hareketli yaşamayı seviyor. Yazı yazmayı, paylaşmayı seviyor.

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.