Boğaziçi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi, elektrik dağıtımının özelleştirilmesi neticesinde İstanbul Avrupa yakasına elektrik dağıtımı yapan şirkettir. Enerjinin kaliteli ve kesintisiz olması gerektiğini savunarak misyonunu belirler. Sektörde liderlik hedefleridir. Bunun yanında dünyanın yaşamış olduğu çevresel sıkıntılara karşılık çalışanlarında sorumluluk bilinci oluşturmak amacıyla eğitimler veriyor. Şirket müşteri memnuniyetini artırmak amacıyla ilkelerini; şeffaflık, erişilebilirlik, cevap verebilirlik, objektiflik, gizlilik ve hesap verebilirlik olarak açıklıyor. 5 milyondan fazla üyesi bulunan şirket bu noktada aldığı sorumluluğun bilincinde ve etkinliği artırmak amacıyla saha elemanlarının eğitimine büyük önem veriyor. Eğitime bu şekilde önem veren kurum sosyal sorumluluk projeleriyle ciddi atılımlar yapmakta. Bunlara birkaç örnek verecek olursak: özel öğrenciler için İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kızılay’la birlikte özel sınıflar kurmuş ve bu sınıfların öğretmenlerine ve velilerine koçluk hizmeti vermiştir.

 

Bunun yanında mesleki eğitim veren bir okula kurmuş olduğu bir enerji laboratuvarı ile üzerine aldığı sorumluluğun ötesinde hizmet veren kurum, diğer kurumlara örnek olabilecek çalışmalara imza atmıştır. Kurum bu sosyal projelere imza atmanın yanında uygulamış olduğu güvenlik politikası ile de kullanıcılarının güvenliğine önem vermektedir. Yaşadığımız zaman diliminde yapılacak bilgi çalma girişimlerine karşı da tedbirli davranmakta ve gerekli önlemleri almaktadırlar.

Kuruma sorulacak sorular veya kurumda yapılacak işlemler tek tıkla öğrenilebilir mi?

Elbette ki öğrenilir. Kurumun sitesinde bilgilendirici metinler bulunmaktadır. Ayrıca başvuru sürecinin nasıl yapılacağının görsel anlatımı da bulunmaktadır. Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda da bunu şikayet edebilir, sorununuza çözüm arayabilirsiniz. Eğer verilen cevap sizi tatmin etmezse EPDK’ye başvurabilirsiniz. Bunun yanında sistem size faturalarınız için gerekli kolaylığı sağlıyor. Teknolojik imkanların gelişmişliği çalışanları ve müşterileri rahatlatıyor.

Şirkette olumsuz bir eyleme karşı yaptırım var mıdır?

Her şirkette olduğu gibi BEDAŞ’ta da olumsuz eylemlere karşı birtakım yaptırımlar vardır. Bu yaptırım Bilgi Güvenliği Ana Politikasının ihlali durumunda yapılmaktadır.

Kurumun çalışmalarını onaylatacak herhangi bir örnek var mıdır?

Öncelikle ülkemizde aynı görevi yürüten birçok firma vardır ve bu açıdan bakıldığında çalışmaları onaylatacak belge kurumun kalitesini ve sunduğu hizmetin güvenilirliğini belgeleyen ”Kalite Belgesi” vardır. Ayrıca kurum saha operasyonlarını hızlandıran ve kesintisiz hale getiren projesi ile CIO 2015 Ödülleri kapsamında ödül almıştır.


Merve Çelik

İşletme mezunu. Evli, 2 çocuk annesi. Evinde çocuklarına bakarken Güncel Kesintiler sitesi için haber ve bilgilendirme içerikleri üretiyor.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir