2 Ağustos pazartesi gününe ülke genelinde birçok şehir elektrik kesintisi ile uyandı. Kısa sürede geçer diye beklenen elektrik kesintileri İzmir, Ankara, İstanbul’un bazı bölgeleri ve Antalya gibi büyük şehirlerde gözlemleniyor. Malatya, Düzce, Mersin de yeni edindiğimiz kesinti yaşayan iller arasında.

Dağıtım firmalarından bir açıklama yapılmazken, yoğunluktan dolayı internet siteleri çökmüş durumda. Elektrik ve su kesintilerini haber yapan guncelkesintiler.com sitesinin sunucularında da aşırı yoğunluk olduğu belirtildi. Milyonlarca kişiyi etkileyen elektrik kesintisi hakkında yetkililerden bir açıklama gelince yayınlayacaklarını belirttiler.

Türkiye genelinde #ElektrikKesintisi ile popüler olan konu ile alakalı bazı kullanıcıların tweetleri şu şekilde.

 

İnternet erişimi de düşük. Fiber ve ADSL hatlarının erişimi elektrik kesintisi nedeni ile sağlanamazken cep telefonu operatorlerine yüklenme olması nedeniyle internet erişim hızı da düşmüş durumda. Baz istasyonlarının da elektrik erişim sıkıntısı yaşaması ile birleşince kullanıcılar sağlıklı internete erişmekte sıkıntı yaşıyor.


Ahmet Çınar

Siteler için kaliteli haber ve bilgi içeriği üretir. Bursa'da yaşıyor, hareketli yaşamayı seviyor. Yazı yazmayı, paylaşmayı seviyor.

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.